Інші турніри Актуальне

Збірна України з Сергієм Малешем стала сьомою на Чемпіонаті світу серед лікарів

З 30 червня по 8 липня у столиці Чехії Празі відбувся XXIV Чемпіонат світу з футболу серед лікарів. Понад 1000 ескулапів з 22 країн і 5 континентів зійшлися на футбольних полях, щоб поборотися за звання кращої лікарської футбольної збірної планети.

Цього року, на лікарський турнір, який відбувається щорічно, завітали збірні команди Чехії, Аргентини, Австралії, Австрії, Каталонії, Угорщини, Південної Кореї, Колумбії, Ірландії, Швеції, Литви, Бразилії, Німеччини, Мексики, Канади, Росії, Великої Британії, Узбекистану, Венесуели, Казахстану та України.

Нагадаємо, капітан української команди Сергій Малеш у Чемпіонаті Гощанського району вже не перший рік захищає кольори гощанського “Агата”. Крім того, у складі збірної України є ще два гравці з Рівненщини – Максим Куба та Сергій Возняк, який у Чемпіонаті Рівненської області серед ветеранів виступає за ФК “ПриГОЩАйся”.

Лікарський чемпіонат світу з футболу складався з двох турнірів: Morell Cup – лікарі 25 – 45 років 11 на 11 гравців – 22 команди та Vogel Cup – лікарі старше 45 років 7 на 7 – 13 команд. Українські лікарі були представлені у обох турнірах.

Ukrainian Medical Football Teams 2018 в цифрах і фактах:

– Лікарі з 13 областей України.

– 13 дебютантів.

– 20 лікарських спеціальностей.

– Найбільше терапевтів – 5, хірурги, травматологи, судмедексперти по 4, дитячі хірурги, стоматологи, анестезіологи по 3, неврологи, дерматологи, нейрохірурги, урологи, кардіологи, ендоскопісти, гінекологи по 2 та по одному офтальмологу, онкологу, отоларингологу, педіатру, військовому медику та наркологу.

Склади збірних команд України з футболу серед лікарів 2018 року: основна команда – воротарі: Віталій Постранський, лікар загальної практики, м.Дніпро, Євген Слєпов, дитячий хірург, м.Боярка, Київської області, захисники: Сергій Малеш, дерматокосметолог, м.Рівне, Віталій Буздуган, офтальмолог, м.Чернівці, Олександр Савчук, лікар загальної практики, м.Хмільник, Вінницька область, Сергій Данчук, нейрохірург, м. Київ, Богдан Мальований, дитячий хірург, м. Львів, Дмитро Туканов, травматолог, м. Дніпро, півзахисники: Олександр Балицький, невролог, м.Київ, Анатолій Жмаков, судмедексперт, м.Дніпро, Максим Сабадаш, уролог, м.Львів, Антон Степура, кардіолог, м.Київ, Віктор Строкоус, анестезіолог, м.Київ, Максим Куба, лікар функціональної діагностики, м.Рівне, Тимофій Семенюк, травматолог, м.Київ, Микола Іщук, нарколог, м.Київ, Володимир Олексюк, хірург, м.Київ, Андрій Курило, анестезіолог, м.Львів, Олександр Возняк, судмедексперт, м.Рівне, Володимир Коропецький, хірург-стоматолог, м.Київ, нападники: Юрій Овсянніков, хірург-стоматолог, м.Одеса, Сергій Безпрозванний, хірург, м.Житомир, Віктор Черненко,судмедексперт, м.Київ, Микола Дяк, онколог, м.Луцьк, Дмитро Білоконський, військовий лікар, м.Київ. Тренер: Ігор Боровик, дитячий хірург, Київська область. Менеджери команди: Микола Шпаковський, м. Краків, Польща, Сергій Герасименко, отоларинголог, м.Київ, Сергій Гамзін, онколог, м.Дніпро.

Основна збірна, що вела боротьбу за Morell Cup, зустрічалась у групі зі збірними командами Венесуели (3:0), Аргентини (1:1) і Казахстану (5:1) та з 7-ма заліковими очками посіла перше місце в групі F. Це досягнення (вихід в 8-ку кращих збірних світу) в шосте поспіль підкорилось українським лікарям, таке вдавалося лише двом збірним.

В ¼ фіналу збірна України зустрілась з командою Великої Британії, один з кращих матчів чемпіонату закінчився з рахунком 2:2 в основний час, більш влучними в серії післяматчевих пенальті виявились британці. В поєдинках за 5-8 місця українські лікарі поступилися угорцям 4:6 та розгромили наступних хазяїв чемпіонату світу – Мексику 6:2. У підсумку – 7 місце

Голеодори:

Тимофій Семенюк – 4 м’ячі,

Микола Дяк, Юрій Овсянніков, Анатолій Жмаков – по 3,

Віктор Черненко, Володимир Олексюк – по 2,

Дмитро Білоконський, Андрій Курило, Володимир Коропецький та Антон Степура – по 1.

Основна команда в цифрах і фактах:

– 25 гравців, з них 6 дебютантів.

– Середній вік команди 35,9 років.

– Наймолодший гравець – Тимофій Семенюк.

– Найдосвідченіший гравець – Сергій Малеш.

– Кращий бомбардир – Тимофій Семенюк – 4 м’ячі.

– Всього зіграно на турнірі – 6 матчів.

– Всього забито на турнірі – 21 м’яч (в середньому 3,5 м’ячі за гру).

– Всього пропущено м’ячів – 12 (в середньому – 2 за гру).

– Всього здобуто – 3 перемоги, 1 нічия, 2 поразки.

– Підсумкове місце – 7 серед 22 збірних.

Всі матчі основної збірної України серед лікарів:

Україна – Венесуела 3:0,

Україна – Аргентина 1:1,

Україна – Казахстан 5:1,

Україна – Велика Британія 2:2 (5:6 по пенальті)

Україна – Угорщина 4:6,

Україна – Мексика 6:2.

Наступний XXV Чемпіонат світу серед лікарів з футболу відбудеться у одному з кращих курортів світу місті Канкун, Мексика у червні – липні 2019 року.

Довідково: Чемпіонати світу з футболу серед лікарів засновані професором-пульмонологом Фераном Морелем з Барселони у 1995 році, проводяться щорічно в різних куточках світу. Українська футбольна асоціація медиків заснована у Києві у 2013 році, з цього ж року національна лікарська збірна з футболу бере участь у Чемпіонатах світу з лікарів. Найвищі досягнення: Чемпіони світу 2015 року, м.Лонг Біч, США (Vogel Cup), віце-чемпіони світу 2017 року, м.Леоганг, Австрія (Morell Cup).

Євген Слєпов, прес-служба ВО УФАМ

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of