Змагання Гощанщини Футзал

Горбаківські дівчата впевнено перемогли у районній Спартакіаді з міні-футболу + ФОТО

8 жовтня у спортивному залі Горбаківського НВК відбулися змагання з міні-футболу серед дівчат в залік Спартакіади школярів району 2018-2019 навчального року серед команд І ліги.

З огляду на те, що футбол традиційно вважається чоловічим видом спорту, дані змагання були проведені вперше. Зважаючи на те, який інтерес до міні-футболу проявили дівчата-учасниці змагань, можна з впевненістю говорити про те, що є доцільність в подальшому проведенні змагань з міні-футболу чи футболу і такі заходи у нашому районі стануть традиційними.

Що стосується самих змагань, то у деяких матчах на майданчику вирували такі пристрасті та боротьба, що таке не щодня можна побачити в іграх юнацьких команд.

6.) Синівська ЗОШ – Тучинська ЗОШ – 0:4

Відтак, беззаперечним лідером квартету А стала команда Гощанської ЗОШ, яка обіграла усіх своїх опонентів, набравши максимум залікових балів – 9, команда Тучинської ЗОШ набравши 4 очки, потіснила з другого місця команду Бабина, яка теж у своєму активі мала 4 бали, але Тучинська ЗОШ за рахунок кращої різниці забитих-пропущених м’ячів виборола другу путівку до півфіналу, спортсменки з Синьова намагалися нав’язувати боротьбу своїм суперницям у кожній грі, але в результаті – нуль очок та останнє місце в квартеті А.

3.) Горбаківський НВК – Симонівський НВК – 5:0

До початку змагань команда з Горбакова вважалася фаворитом, а вже після І туру горбаківські міні-футболістки своїм результатом підтвердили, що статус фаворита вони отримали не дарма. Дві розгромні перемоги над своїми суперницями і по праву одноосібне лідерство в групі за командою з Горбакова. Друге місце і путівка до півфіналу розігрувалися в другому турі, між командами районної гімназії та Симонівського НВК. На майданчику була вперта боротьба і до середини другого тайму рахунок був 2:2, але обидві команди з таким рахунком не погоджувалися, і під час атак на зустрічних курсах, більше пощастило міні-футболісткам з Гощанської гімназії, які схилили шальки терезів на свою користь забивши третій, а після нього швидкий четвертий м’яч, після чого команда з Симонова з ще більшими силами кинулася відіграватися, але пропустивши ще один контр-випад від своїх суперниць, симонівчанки таки капітулювали – 5:2. Гощанська гімнізя набравши 3 очки посіла 2 місце в групі Б, а команда з Симонова – 3.

У першому півфіналі на майданчику зійшлися команди Гощанської ЗОШ та Гощанської гімназії. Впродовж першого тайму гра була рівною та спокійною, суперниці приглядалися одна до одної та не поспішали розкриватися. Під час однієї з атак команди Гощанської ЗОШ відбулася втрата м’яча і гімназія отримала шанс на стрімку контратаку, яка в підсумку виявилася гольовою. Після того, як рахунок у матчі було відкрито, гра пожвавішала. І все таки до кінця першого тайму вболівальники побачили ще один забитий м’яч, але тепер уже в ворота гімназії. По перерві команди намагалися знову грати обережно, але гімназія пропустила вдруге і опинилася в ролі доганяючої. Всі сили було кинуто на атаку в спробі зрівняти рахунок, але під кінець гри дальній удар по воротах гімназії встановив остаточний рахунок у матчі та визначив першого фіналіста змагань – 3:1 на користь Гощанської ЗОШ.

У другому півфінальному матчі на майданчику зійшлися команди Горбаківського НВК та Тучинської ЗОШ. Гра проходила за сценарієм команди з Горбакова, практично кожна друга атака на ворота Тучина закінчувалася взяттям воріт. Фінальний свисток арбітра зафіксував остаточний рахунок у матчі 9:0 на користь Горбаківського НВК.

У грі за третє місце суперниками були міні-футболістки Гощанської гімназії та Тучинської ЗОШ. На старті поєдинку більш активними були гравчині гімназії, на 2 хвилині матчу їх активність переросла у забитий м’яч, а ще через хвилину рахунок подвоївся і здавалося долю «маленького фіналу» вже вирішено, але під завісу першого тайму команді з Тучина вдалося відквитати один м’яч. В другому таймі команди обмінялися ролями – Тучин активно йшов в атаки, а гімназія, таке враження, що вирішила грати на утримання рахунку. В середині другого тайму захист гімназії таки не витримав шквальних атак Тучинської ЗОШ і рахунок у матчі став 2:2. Після цього команда з Тучина мала ще кілька прекрасних шансів, щоб вирвати перемогу в матчі, але основний час закінчився нічиєю. Серія після матчевих пенальті була не менш драматичною, ніж сама гра. Перший удар з позначки Тучин не забив, а гімназія скориставшись цим вийшла вперед. Після другого удару гравчині Тучина – м’яч затріпотів у сітці воріт, а гімназія свій шанс не використала. Після третього удару гравчині з Тучина м’яч полетів вище цілі, але знову ж таки гімназія свій шанс не використала – надійно на лінії зіграв голкіпер Тучинської ЗОШ. Далі серія після матчевих пенальті продовжувалася до першого промаху. Після удару тучинської гравчині надійно зіграв голкіпер гімназії, а після удару гравчині гімназії арбітр зафіксував остаточний рахунок в серії пенальті – 2:1 на користь Гощанської гімназії.

У фінальному матчі зустрічалися команди Горбаківського НВК та Гощанської ЗОШ. Гощанки з усіх сил намагалися влаштувати супротив своїм суперницям, але більш досвідчені та старші гравчині Горбакова так чи інакше були сильнішими і вже на другій хвилині матчу відкрили рахунок, після цього, практично, кожна атака Горбаківської команди закінчувалася взяттям воріт суперниць. Однак, гощанки у першому таймі таки сказали своє слово і забили один м’яч у ворота Горбакова, забігаючи на перед, цей пропущений м’яч став єдиним пропущеним на турнірі командою Горбаківського НВК. В другому таймі кардинальних змін на майданчику не відбулося, команда Горбаківського НВК на класі дотиснула своїх суперниць, а фінальний свисток арбітра зафіксував остаточний рахунок у матчі – 12:1 на користь Горбаківського НВК.

Таким чином, трійка призерів перших змагань з міні-футболу серед дівчат виглядає наступним чином:

Перше місце – Горбаківсьий НВК;

Друге місце – Гощанська ЗОШ;

Третє місце – Гощанська гімназія;

Команда Тучинської ЗОШ отримала нагороду «За волю до перемоги».

Переможець та призери змагань були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту РДА.
Окремо слід відзначити те, що у складі команд-призерів змагань, виступали вихованки Гощанської ДЮСШ (секція жіночого футболу) і, практично, в кожному матчі саме ці гравчині виділялися своєю грою на майданчику та відігравали основні ролі і забезпечували вдалий результат для своїх команд.