Інші турніри Футзал

Рівненські школяри стали передостанніми на Всеукраїнському фіналі ШФЛУ

Команда Рівненського НВК №26 на Всеукраїнському фіналі Шкільної футзальної ліги в Києві не змогла виграти жодного матчу і лише в останній грі у серії пенальті виявилася сильнішою від суперників, посівши підсумкове сьоме місце з-поміж восьми учасників.

Груповий етап.

Перед поєдинком між ЗОШ № 5 з Первомайська та НВК № 26 з Рівного виникало питання: чи зможе команда з Миколаївської області щось протиставити рівнянам, у яких була перевага у лавці запасних? Відповідь дали самі футзалісти ЗОШ № 5, які по ходу першого тайму мали дуже непогані моменти для того, щоб відкрити рахунок, але скористатись ними не змогли. Однак, при цьому не варто казати, що рівняни тільки відсиджувались в обороні. Вони теж атакували, проте також мали певні проблеми у завершальній стадії атак. До того ж, багато епізодів було безпосередньо в середині майданчику. Саме там точилася основна боротьба за ініціативу, і по ходу першого тайму важко було комусь віддати перевагу. Тому, «бублики» за підсумками першого тайму були цілком закономірними.

А коли вже у другому таймі Бєліку вдалося вивести ЗОШ № 5 вперед, то гра суттєво пожвавішала. Рівнянам треба було відіграватись, і вони йшли вперед. Однак, всі їх спроби були марними, оскільки на заваді ставав Грицик. Принаймні, він кілька разів рятував свою команду. Окрім того, двічі небезпечно пробивав зі штрафних Форманюк, однак його удари не досягли мети. У той же час гравці ЗОШ № 5 були не проти збільшити свою перевагу, однак, як виявилось пізніше, і одного м’яча їм вистачило для підсумкової перемоги.

ЗОШ №5 (Первомайськ) – НВК №26 (Рівне) – 1:0
Гол: Бєлік (14)
Попередження: Рибак (18)

Тільки розпочалась гра між командами з Ніжина та Рівного, так обидві команди втілили у голи свої перші моменти. Варто було рівнянам відкрити рахунок, так одразу ніжинці його зрівняли. І одразу суперники вмикнули високі швидкості, що одразу вплинуло і на характер гри. Здавалось, що у рівнян у першому таймі було трохи більше моментів для взяття воріт Назарова. Однак, поки у «червоно-чорних» не вдавалося забивати, ніжинці вийшли вперед завдяки голу Матійчака. Чи варто казати про те, що після пропущеного м’яча рівняни спробували пришвидшити гру? Однак, незважаючи на їх намагання, Назаров у першій половині гри більше не пропускав.

Рівнянам вже треба було ризикувати, тому після перерви вони тільки збільшили тиск на ворота ніжинських візаві. А в одному з епізодів Форманюк був близький до того, щоб забити, але влучив у штангу. У відповідь Козир також влучив у штангу, але вже рівненських воріт. А трохи згодом відзначився Назаров, який оформив другий «воротарський» гол на цьому турнірі. Рівняни почали поспішати та помилятись, і це, звісно, було на руку гравцям ЗОШ № 9, які неодноразово могли збільшити свою перевагу. Але в підсумку результат залишився незмінним – 3:1 на користь школярів з Ніжина.

ЗОШ №9 (Ніжин) – НВК №26 (Рівне) – 3:1
Голи: Козир (2), Матійчак (7), Назаров (15) – Форманюк (1)
Попередження: Русило (6)

Вихованцям НВК № 26 вдалося зберегти свій запал на поєдинок проти іллінецької НВК «ЗОШ-гімназії № 2». Рівняни першими відкрили рахунок, потім змусили своїх візаві двічі сфолити (одного разу – з «гірчичником»). Здавалося, що після цього «чорно-червоні» зможуть взяти гру під свій контроль. Але тим і цікавий дитячий футзал, що він непередбачуваний. Дуже скоро два голи Гончара перевернули все догори дригом. Тепер вже рівнянам доводилось відіграватись, але, схоже, їх запал після другого пропущеного м’яча трохи згаснув. А от іллінці мали ще кілька нагод для того, щоб збільшити свою перевагу. І щастя гравців НВК № 26, що їх візаві цього не зробили.

Незважаючи на те, що рахунок був мінімальним, гравці іллінецької НВК «ЗОШ-гімназії № 2» іноді грали так, ніби виграють з більш-менш комфортною перевагою. Вочевидь, це було пов’язано з тим, що у їх рівненських візаві далеко не все виходило попереду. А коли Сліпчик зробив рахунок 3:1, то стало зрозуміло: якщо зараз рівнянам не вдасться вжити контрзаходів, то їм не вдасться уникнути поразки. Так, в принципі, і сталося. Скоро Сліпчик оформив дубль та зняв усі питання щодо переможця цієї гри.

Іллінецька НВК «ЗОШ-гімназія №2» (Вінницька обл.) – НВК №26 (Рівне) – 4:1
Голи: Гончар (4, 6), Сліпчик (16, 19) – Форманюк (1)
Попередження: Сліпчик (2)

Плей-офф.

Другий ігровий день Всеукраїнського фіналу ШФЛУ розпочався з поєдинків «нижнього» плей-оф.

Типове західноукраїнське протистояння мало подарувати глядачам на трибунах купу емоцій, адже навіть на дитячому рівні такі ігри вважаються дуже запеклими. І в цьому плані дана гра, в принципі, виправдала сподівання. А коли ж команда з Кам’янця-Подільського повела у рахунку, то варто було чекати на швидку відповідь від рівнян. Тим більше, у них було, кому відповідати. Однак, у лідера рівненської команди, Форманюка, не зовсім пішла гра. До того ж, не спрацьовували закиди на Прокопчука, тому що їх «читали» подоляни. Та й у захисті у «червоно-чорних» були проблеми. По-преше – вони часто фолили. За перший тайм вони встигли назбирати чотири фоли. По-друге – у володіннях Максименка часто утворювались «пожежі». І щастя рівнян, що рахунок не ставав більшим.

Майже ідентична картина була і у таймі другому. Хіба що рівненські школярі відтепер грали більш коректно. Але проблеми у захисті нікуди не ділись, і рахунок якимось дивом не ставав як мінімум 2:0 на користь НВК № 14. А після того, як незадовго до кінця другого тайму повторне попередження отримав Форманюк, стало зрозуміло, що шанси рівнян на порятунок майже дорівнюють нулю. Реалізувати більшість подоляни не змогли, але у той же час одного гола, який забив Боднарчук у першому таймі, вистачило для перемоги НВК № 14.

НВК № 14 (Кам’янець-Подільський) – НВК № 26 (Рівне) – 1:0
Голи: Боднарчук (3)
Попередження: Форманюк (7)
Вилучення: Форманюк (19 – повторне попередження)

Після зіграних півфіналів «нижнього» та «верхнього» плей-оф розпочалось найцікавіше – поєдинки за підсумкові місця. І першими на паркет столичного спорткомплексу ЦСК ЗСУ вийшли команди, які програли свої півфінали «нижнього» плей-оф, і тепер їм доводилось боротись за підсумкове сьоме місце. Рівненська команда вийшла на гру проти Новопсковської ЗОШ без свого лідера – Форманюка, який, нагадаємо, отримав дві жовті картки у попередньому матчі. І, виходячи з цього, поставало питання: хто у «червоно-чорних» може замінити їх провідного гравця. Тим не менш, по ходу першого тайму не було такого враження, що у рівнян когось не вистачає. Вони грали в атакувальний футзал та володіли ініціативою, через що новопсковцям доводилося сподіватись на контрататаки. А скоро команді з Рівного вдалося відкрити рахунок. І це було більш-менш логічно. Однак, новопсковці не залишали надій відновити рівновагу.

Втім, варто сказати, що після перерви картина гри трохи змінилась. Новопсковці почали більше грати на атаку, і в результаті у їх суперників іноді виникали проблеми. Зрештою, це призвело до того, що на 13-й хвилині Русило привіз на свої ворота штрафний, який чітко виконав Сімінченко. Так рахунок став 1:1. А трохи згодом той же Сімінченко мав аналогічну спробу виконати штрафний, однак цього разу вона виявилась невдалою. Після цього обидві команди наполегливо шукали щастя у чужих воріт, однак, незважаючи на це, рахунок залишався нічийним. І це, врешті-решт, призвело до першої на турнірі серії пенальті. А там все вирішив неточний удар Сімінченка, з яким впорався Левченко. І саме цей «сейв» голкіпера НВК № 26 приніс рівнянам підсумкове сьоме місце.